Co i jak?

Ponieważ Łódź od Kuchni odwiedza coraz więcej osób, a z tygodnia na tydzień przybywa recenzji, zaszła potrzeba wprowadzenia do działu „Ocenione” pewnych kosmetycznych zmian.

Postanowiliśmy dokonać podziału listy wszystkich recenzji na trzy (póki co) kategorie:
 1. Restauracja
 2. Bistro / Bar / Pizzeria / Inne
 3. Kawiarnia / Klubokawiarnia
Zdajemy sobie sprawę, że podział ten jest mocno orientacyjny, ponieważ duża część lokali łączy w sobie cechy wszystkich trzech kategorii. Kawiarnie serwują jedzenie, restauracje podają pyszną kawę, potrawy oferowane przez bistra są często na poziomie, o jakim niektórym restauracjom się nie śniło… Podział na kategorie ma Wam, Drodzy Czytelnicy, przede wszystkim ułatwić przeglądanie listy opublikowanych do tej pory recenzji. Jest to podział umowny, który najprawdopodobniej będzie modyfikowany wraz z rozwojem Łodzi od Kuchni.

Docierały do nas pewne sygnały, że warto byłoby doprecyzować znaczenie poszczególnych ocen / liczby gwiazdek (np. 1 – beznadziejne, 2 – może być…., 10 – wspaniałe). Prawdę mówiąc, póki co, nie czujemy takiej potrzeby. Wydaje nam się, że dodatkowe określenia (słowne) zamiast uprościć znaczenie ocen, mogą wprowadzić dodatkowe zamieszanie. Poza tym, przypominamy że przyznawane przez nas oceny mają  charakter subiektywny - to, co dla nas jest zaletą, dla innych może być wadą lub po prostu nie mieć żadnego znaczenia. Dlatego ważne jest, aby przed pójściem do polecanego przez nas lokalu, dobrze zapoznać się z recenzją. W każdym opisie staramy się zebrać wszystkie plusy i minusy danego miejsca. Jeżeli nie zgadzacie się z nami lub po prostu uważacie, że zapomnieliśmy napisać o czymś bardzo istotnym (dobrym lub złym) - zachęcamy do komentowania recenzji.

Na pytanie, jakie warunki musi spełnić lokal, żeby dostać najwyższą notę w swojej kategorii, odpowiadamy: musi być (prawie) idealny, kompletny. W przypadku restauracji będzie to więc: oryginalne menu, pyszne i pięknie podane jedzenie, na które nie trzeba przesadnie długo czekać, dopracowany wystrój i przyjemna dla ucha muzyka, nienaganna obsługa potrafiąca doradzić i opowiedzieć o potrawach, ceny adekwatne do jakości podawanych dań, dobra lokalizacja (najlepiej z usytuowanym w pobliżu parkingiem i ładnym ogródkiem, w którym można posiedzieć w cieplejsze dni). Od barów wymagamy trochę mniej w kwestii wystroju, obsługi i wykwintności podawanych dań, ale za to oceniamy szybkość ich podania, ceny oraz zwracamy uwagę na to, czy to, co otrzymujemy jest smaczne, zdrowe i świeże. Oczywistym jest, że w przypadku kawiarni i klubokawiarni zwracamy uwagę na inne aspekty – na to, jaki w danym miejscu panuje nastrój, na jakość serwowanej kawy i kunszt jej podania, muzykę, wystrój, a także na ofertę kulturalną (to dotyczy zwłaszcza klubokawiarni).

Bez względu na kategorię, najważniejsza jest dla nas odpowiedź na pytanie: czy będziemy chętnie wracać do danego lokalu? Czy zabralibyśmy tam swoich znajomych (np. spoza Łodzi)?

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi/sugestie dotyczące naszej strony, piszcie! Nie obrażamy się, jesteśmy otwarci na (konstruktywną) krytykę i wszelkie sugestie. Wszystkie dobre rady postaramy się nie tylko wziąć sobie do serca, ale i wprowadzić w czyn, modyfikując tak Łódź od Kuchni, aby była jeszcze bardziej użyteczna i żebyście jeszcze chętniej do nas zaglądali.

Pozdrawiamy serdecznie,
ekipa Łodzi od Kuchni
/ona i on


2 komentarze:

 1. Dla mnie recenzje są niestety za długie :( Wolałabym, żeby były bardziej skondensowane, bo rzadko kiedy udaje mi się dotrwać do końca. A są bardzo fajne i ciekawe, więc szkoda trochę...
  pozdrawiam
  A.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za długie!?!? Przepraszam, ale jeśli ludzie mają problem z przeczytaniem jednej czy dwóch stron tekstu, w dodatku o tak przystępnej tematyce, to to już jest lekka przesada...

  Autorom gratuluję bloga. Dobra robota! Nikt nie wymaga pisania esejów, wręcz, w tym przypadku, byłoby to niewskazane, ale solidna recenzja zwracająca uwagę na wiele rozmaitych aspektów to podstawa - nie zmieniajcie tego!

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Uwaga - wszystkie komentarze są moderowane. Zastrzegamy sobie prawo do nieopublikowania komentarzy wulgarnych, obraźliwych, niemerytorycznych lub niezawierających konstruktywnej krytyki.