19 czerwca 2014

[Łódź Aktywna] 11. Festiwal Dobrego Smaku - zapowiedźŁódź od Kuchni serdecznie zaprasza wszystkich na tegoroczną XI edycję Festiwalu Dobrego Smaku, która odbędzie się w naszym mieście w dniach od 26 czerwca (czwartek, od godz. 12.00) do 29 czerwca (niedziela, do godz. 18.00). Jednocześnie miło nam poinformować, że w tym roku objęliśmy Festiwal patronatem medialnym! Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi Festiwalu Dobrego Smaku, odsyłamy Was na nasz facebookowy fanpage, konto na twitterze oraz instagramie.

Festiwal Dobrego Smaku na dobre wpisał się w łódzki kalendarz kulinarnych wydarzeń, których nie można przegapić. Z roku na rok przybywa festiwalowych restauracji i kawiarni (w tym roku jest ich aż 45!), a dania, którymi nas raczą są coraz bardziej zaskakujące. Festiwal, początkowo skupiający się przy ul. Piotrkowskiej i w jej najbliższych okolicach, zatacza coraz szersze kręgi. Bez zmian pozostają natomiast ceny - dania festiwalowe w restauracjach będą kosztowały 10 zł, zaś w kawiarniach będziemy mogli skosztować deseru i kawy za jedyne 7 zł. Tradycyjnie Festiwalowi towarzyszą warsztaty kulinarne (Szkoła Dobrego Smaku), jednak tym razem również w wersji dla dzieci (szczegóły). Novum stanowią natomiast warsztaty fotografii kulinarnej, które odbędą się w hotelu Double Tree by Hilton. Zainteresowanych odsyłamy tutaj.

Mottem tegorocznej edycji festiwalu jest:„Zapomniane – odkryte na nowo”. Restauratorzy staną przed zadaniem odświeżenia zapomnianych przepisów. Zapowiada się więc wyjątkowo interesująco. Festiwalowe propozycje poszczególnych lokali możecie podglądać na festiwalowym fanpage.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalną festiwalową mapę wraz ze spisem dań i deserów festiwalowych. Drukowana wersja dostępna będzie w namiocie festiwalowym w OFF Piotrkowska. Wcześniej pojawi się w festiwalowych restauracjach i kawiarniach.

(kliknij, aby powiększyć)

Wśród najbardziej obiecujących dań festiwalowych, na które szczególnie ostrzymy sobie zęby znajdują się m.in. "zapomniane - dzikie. Bażant, Dzik, Dereń" (Lokal) i "sztufada z leguminą cytrynową, warzywem polnym i marmoladą" (Lili). Z kolei gratką dla miłośników owoców morza mogą okazać się małże świętego Jakuba, na które zaprasza House of Sushi (choć na zdjęciu danie prezentuje się wyjątkowo słabo...), zaś wielbiciele kaczki będą mieli okazję poznać jej nowe oblicze w Ato Sushi (zeszłoroczny zwycięzca Festiwalu Dobrego Smaku) oraz w Zielonym Chrzanie. Nie gorzej, choć nieco bardziej tradycyjnie prezentują się tegoroczne desery. Ciekawość nas zżera, czy komuś uda się w tym roku odebrać palmę pierwszeństwa Meblotece Yellow (nasza recenzja).

Wszystkich festiwalowych propozycji oczywiście nie sposób wymienić, natomiast sugerujemy, abyście zapoznali się z nimi wcześniej (zdjęcia wszystkich potraw i deserów są publikowane na oficjalnym profilu Festiwalu Dobrego Smaku), wybrali swoich faworytów i właśnie od nich zaczęli swoją festiwalową, kulinarną podróż. My już swoich mamy... ;-)

Goście Festiwalu tradycyjnie będą mogli wybrać najlepszą festiwalową kawiarnię oraz restaurację głosując za pośrednictwem smsów na swoich faworytów. Głosować będzie również festiwalowe jury. Impreza odbędzie się w ostatni weekend czerwca i zakończy się uroczystą galą, w trakcie której ogłoszone zostaną wyniki tegorocznego plebiscytu.

Jeszcze raz gorąco Was zapraszamy do udziału w tegorocznym Festiwalu Dobrego Smaku - my na niego czekaliśmy cały rok ;-)

Lista festiwalowych restauracji:

1. American Bull - Manufaktura
2. Ato Sushi - ul. 6 Sierpnia 1/3
3. Bierhalle - Manufaktura
4. Breadnia - ul. Piotrkowska 86
5. Byk Burger - ul. Struga 7
6. El Toro - ul. Narutowicza 69
7. Galicja - Manufaktura
8. Gejsza Sushi -al. Kościuszki 93
9. Restauracja Malinowa, Hotel Grand - ul. Piotrkowska 72
10. House of Sushi - ul. Piotrkowska 89
11. Irish Pub - ul. Piotrkowska 77
12. KAMARI - ul. Piotrkowska 122
13. Klub 97 - ul. Piotrkowska 97
14. Kryształowa - ul. Narutowicza 16
15. La Strada - ul. Piotrkowska 25
16. Lavash - ul. Piotrkowska 69
17. Layali Shisha Club&Restaurant - ul. Piotrkowska 79
18. Lili - ul. Roosevelta 10
19. Lokal - aleja Leona Schillera,
20. Marcello - Manufaktura
21. Pozytyvka - ul. Piotrkowska 72
22. Restauracja Bułgarska 69 - ul. Piotrkowska 69
23. Restauracja Polska - ul. Piotrkowska 12
24. Revelo - ul. Wigury 4/6
25. SerVantka - ul. Piotrkowska 55
26. Spółdzielnia - Off Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140
27. The Mexican - ul. Piotrkowska 67
28. U Kretschmera (Tobaco Hotel) - ul. Kopernika 64
29. Zbożowa - ul. Roosevelta 7
30. Zielony Chrzan - ul. Żwirki 8

Poza konkursem:
31. Restauracja Four Colors Doubletree by Hilton (Łąkowa 29)

Lista festiwalowych kawiarni

1. Babkarnia - ul. Piotrkowska 97 (wejście od Struga)
2. Czekolada Retro Cafe - ul. Moniuszki 11
3. Daleko Blisko - Off Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140
4. Foto Cafe 102 - ul. Piotrkowska 102
5. Karuzela Cafe - ul. Sienkiewicza 59 / aleja Schillera
6. Kawalerka - ul. Piotrkowska 89
7. Litera Cafe - ul. Nawrot 7
8. Mała Litera - Manufaktura (MS2)
9. Mebloteka Yellow - Off Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140
10. Niebostan - ul. Piotrkowska 17
11. Owocni - ul. Piotrkowska 116
12. Ser Lanselot - Off Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140
13. Tubajka - park Źródliska (przy altanie)
14. Zaraz wracam - ul. Piotrkowska 101


1 komentarz:

  1. Dodać można że u Owocnych 28 czerwca będzie sie odbywać dodatkowo Vegan Pizza Day przy współpracy z Vgun Idea. Świeto dla wegan!

    OdpowiedzUsuń

Uwaga - wszystkie komentarze są moderowane. Zastrzegamy sobie prawo do nieopublikowania komentarzy wulgarnych, obraźliwych, niemerytorycznych lub niezawierających konstruktywnej krytyki.