1 października 2013

[Łódź Aktywna] Festiwal Kawy 2013 - zapowiedźŁódź od Kuchni zaprasza wszystkich miłośników kawy (i nie tylko) na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się już w tym miesiącu w naszym mieście! Jeśli zaliczacie się do grona osób, które nie wyobrażają sobie życia bez kofeiny, nie możecie sobie pozwolić na "przespanie" 3. edycji Festiwalu Kawy!

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego wydarzenia, którą dla Was przygotowaliśmy. Jest krótka, treściwa i odpowiada na trzy podstawowe pytania: "kiedy?", "gdzie?" i "co?". Więcej do szczęścia nie potrzeba ;-)


Do zapamiętania są dwie daty, a dokładnie są to dwa weekendy października (z piątkami włącznie):
 • 4 - 6 października - Festiwal Kawy
 • 11 - 13 października - Festiwal Kawy, Herbaty i Czekolady

Od piątku do niedzieli (4 - 6.10.2013) będziecie mogli wypić festiwalowe espresso oraz cappuccino za jedyne 3 zł w aż 21 kawiarniach festiwalowych (pełna lista poniżej). Ponadto w lokalach biorących udział w tym wydarzeniu, będziecie mogli również wypić drinki festiwalowe (za 5 zł) na bazie kawy według indywidualnej receptury każdej kawiarni. Oczywiście całość dopełni konkurs smsowy na Najlepszą Kawiarnię Festiwalową - będzie on trwał od 4 do 11 października. Warto wspomnieć, że w poprzednich latach - w roku 2011 oraz 2012 - tytuł ten powędrował do Affogato (nasza recenzja).

Festiwal Kawy 2013 (źródło [1])

Od 7 do 13 października kawiarnie festiwalowe będą zapraszały na specjalne oferty podczas tzw. "Happy Hours" (w godz. 12 - 15), a już 11 października rozpocznie się część szkoleniowo-wystawiennicza, którą organizatorzy postanowili nazwać Festiwalem Kawy, Herbaty i Czekolady, choć tak naprawdę jest to ciąg dalszy "Festiwalu Kawy 2013". Najważniejszą informacją jest to, że ta część będzie miała miejsce w Centrum Konferencyjno–Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich (al. Politechniki 4). Podczas drugiego weekendu festiwalu odbędą się m.in.: szkolenia i warsztaty dla amatorów i profesjonalistów oraz eliminacje Mistrzostw Polski Baristów 2014. Ponadto zostaną rozegrane I Mistrzostwa Polski Home Barista, czyli amatorów parzących kawę w domowych pieleszach oraz II Puchar Polski Latte Art, czyli malowania mlekiem na kawie. Szczegóły dotyczące cen biletów możecie znaleźć tutaj, a można je kupić on-line tutaj.

Poniżej prezentujemy Wam listę kawiarni (+ mapkę), w których będziecie mogli napić się espresso oraz cappuccino za 3 zł. Część z nich udało nam się już zrecenzować, zaś pozostałe (choć nie wszystkie) czekają w kolejce ;-)
 1. VINDA (recenzja)
 2. Mała Litera Cafe
 3. Niebostan
 4. ms cafe
 5. Scenografia
 6. Owoce i Warzywa
 7. Breadnia
 8. Klubokawiarnia Kawalerka (recenzja)
 9. Affogato (recenzja) [aktualizacja: Affogato wycofało się z Festiwalu]
 10. Cafe KOFEINA
 11. Fresco Cafe (recenzja)
 12. Foto Cafe 102 (recenzja)
 13. Cafe Verte
 14. Smak Andów
 15. Litera Cafe
 16. Piazza Cafe [aktualizacja: Piazza Cafe wycofała się z Festiwalu]
 17. Spaleni Słońcem
 18. Drukarnia - Skład Wina i Chleba (recenzja)
 19. zmianatematu.
 20. JazzVA
 21. u Milscha


Jeśli jesteście spragnieni większej ilość szczegółów na temat tegorocznej edycji Festiwalu Kawy, zachęcamy Was do odwiedzenia oficjalnej strony festiwalu oraz strony Stworzyszenia Miłośników Kawy. Warto również rzucić okiem na facebookowy fanpage tego wydarzenia - dużo się na nim dzieje.

Do zobaczenia na festiwalu!


1 komentarz:

Uwaga - wszystkie komentarze są moderowane. Zastrzegamy sobie prawo do nieopublikowania komentarzy wulgarnych, obraźliwych, niemerytorycznych lub niezawierających konstruktywnej krytyki.