18 kwietnia 2013

[Łódź Aktywna] Bo kawa niejedno ma imię


W miniony weekend we Fresco Cafe (nasza recenzja) miało miejsce wydarzenie stanowiące prawdziwą gratkę dla kawoszy. Pierwszy łódzki cup tasting miał przybliżyć łodzianom smak i aromat czarnej kawy parzonej metodą przelewową. Ten sposób przygotowywania czarnego napoju zjednuje sobie w naszym kraju coraz więcej miłośników. W innych polskich miastach kawa parzona metodą przelewową weszła już na stałe do menu niektórych kawiarni i restauracji. W Łodzi jednak do niedawna niewiele osób o niej słyszało. Fresco Cafe postanowiło jednak to zmienić i pokazać łodzianom, że kawa niejedno ma imię...


13 i 14 kwietnia we Fresco Cafe  można było więc nie tylko obserwować magiczny proces parzenia kawy metodą przelewową, ale i spróbować (za darmo) różnych rodzajów tego czarnego napoju. Bariści co godzinę parzyli 7 rodzajów kawy pochodzącej z Afryki oraz Ameryki Południowej (m.in. Kenia Kagumoini, El Salvadore Diamente czy Malawi AAA Pamwamba).

Fresco Cafe Cup Tasting Łódź od Kuchni

Impreza cieszyła się dość dużym zainteresowaniem - oprócz stałych bywalców Fresco pojawili się również inni goście zwabieni pięknym zapachem kawy, który unosił się na podwórku przy ul. Piotrkowskiej 107. W środku panowała domowa, radosna atmosfera, zaś testowaniu kawy towarzyszyły niezobowiązujące pogawędki na tematy kawowo-pokrewne. Część gości była zachwycona nowym wymiarem czarnego napoju, część podchodziła do niego nieco nieufnie, deklarując, że "nie ma to jak kawa z ekspresu ciśnieniowego". Nam najbardziej do gustu przybadła kawa numer "4" (Guatemala Genuine Antigua), także jeśli gdzieś na nią traficie, gorąco Wam ją polecamy.

Fresco Cafe Cup Tasting Łódź od Kuchni

W niedzielę pierwotnie miał się odbyć konkurs polegający na rozróżnianiu za pomoca węchu i smaku kawy innej od pozostałych. Niestety zgłosiło się zbyt mało chętnych i ostatecznie niedzielny cup-tasting przybrał identyczną formę jak ten sobotni. Właściciele Fresco mają jednak nadzieję, że przy kolejnych tego typu wydarzeniach trafią do szerszego grona odbiorców i znajdą się śmiałkowie gotowi zmierzyć się z kawowym wyzwaniem. Zaś wszystkie nagrody konkursowe zostaną zlicytowane, a pieniądze, które tym sposobem uda się zebrać, wspomogą organizację tegorocznych Mistrzostw Polski Barista (więcej info).

Fresco Cafe Cup Tasting Łódź od KuchniFresco Cafe Cup Tasting Łódź od Kuchni

Pierwszy łódzki cup tasting oceniamy bardzo pozytywnie i z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu imprezy. Wydarzenia skupiające w jednym miejscu miłośników danego produktu/dania są bowiem świetną okazją nie tylko, żeby spróbować danej rzeczy pod innymi odsłonami, ale także, żeby móc dowiedzieć się o niej czegoś nowego oraz poznać inne osoby z podobnymi upodobaniami i wymienić się z nimi poglądami.

Łódź od Kuchni gorąco więc kibicuje Fresco Cafe i zachęca inne łódzkie lokale, by także sięgały po taki nieoczywisty rodzaj promocji i wychodziły na przeciw łodzianom spragnionym podobnych wydarzeń naokołokulinarnych. Niech się dzieje!1 komentarz:

  1. Kawa z dripa i aeropressu wreszcie w Łodzi! Szczególnie polecam tę drugą metodę, bo daje zadziwiające rezultaty. Kawiarnia bardzo przyjemna i z supersympatyczną obsługą:)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga - wszystkie komentarze są moderowane. Zastrzegamy sobie prawo do nieopublikowania komentarzy wulgarnych, obraźliwych, niemerytorycznych lub niezawierających konstruktywnej krytyki.