27 grudnia 2012

Fresco Cafe - zatrzymaj się na chwilę

Fresco Cafe Łódź
Fresco Cafe  - wnętrze (źródło [1])

Aktualizacja - listopad 2014

Fresco Cafe przeszło gruntowny remont połączony ze zmianą nazwy na bardziej łódzką a mianowicie: Przędza. Nowy wystrój utrzymany jest w klimatach surowych i industrialnych. Poza wystrojem i nazwą w zasadzie niewiele się zmieniło, więc śmiało możecie wpadać na ul. Piotrkowską 107 na pyszna kawę (w tym parzoną metodami alternatywnymi).

Słowem wstępu

W Łodzi obok kawiarni sieciowych, za którymi nie przepadamy (powody są dwa: "bezduszne" wnętrza i ceny nieadekwatne do jakości podawanych napojów), na szczęście uchowało się kilka przytulnych miejsc serwujących pyszną kawę i domowe przysmaki. Z całą pewnością do tej grupy można zaliczyć istniejącą już od kilku ładnych lat Fresco Cafe - kawiarnię mieszcząca się w zadbanej bramie przy ul. Piotrkowskiej 107.

O tym dlaczego warto wpaść do Fresco Cafe dowiecie się z poniższej krótkiej recenzji. Zapraszamy do lektury wszystkich miłośników kawy (i nie tylko)!


Gdzie i kiedy?

Adres: ul. Piotrkowska 107 (parking na ul. Kościuszki)

Strona www: http://www.frescocafe.pl/

Telefon: 605 101 604

Godziny otwarcia:
Pon. - Pt.9:30 - 22:00
Sob. - Niedz.12:00 - 22:00


Pierwsze wrażenie

Fresco Cafe to jedno z tych miejsc, w których poczujecie się dobrze już od momentu przekroczenia ich  progów. Przytulny ciepły wystrój - stonowane kolory ścian, zdjęcia, butelki wina, czerwona cegła, wygodne fotele, nastrojowe oświetlenie. Można powiedzieć, że wystrój jest odrobinę zachowawczy, niczym nie zaskakuje, ale z drugiej strony w takich miejscach chodzi przecież głównie o to, by odpocząć od zgiełku miasta przy filiżance dobrej kawy. A tak się składa, że Fresco Cafe to idealne miejsce do takiego odpoczynku.

Kawiarnia składa się z dwóch pomieszczeń. Stoliki na szczęście rozmieszczono w ten sposób, że nawet przy całkowitym zapełnieniu lokalu, ma się poczucie pewnej prywatności i nie trzeba ani mówić szeptem, ani się przekrzykiwać. Stonowana muzyka stwarza idealną atmosferę do długich rozmów z przyjaciółmi. Latem można również usiąść na zewnątrz, pod włoską markizą, w otoczeniu donic z okazałymi roślinami.

Fresco Cafe - letni ogródek (źródło [2])

Obsługa

Zasługuje na pochwałę. Miłe i uśmiechnięte kelnerki chętnie pomagają w wyborze odpowiedniej kawy czy przekąski. Warto zwrócić uwagę na to, że we Fresco Cafe zamówienie składa się przy stoliku, a nie przy ladzie, jak w większości sieciówek.

Menu i ceny

Oprócz dużego wyboru pysznej kawy włoskiej (znana dobrze miłośnikom Italii - Illy), w karcie Fresco Cafe znajdziecie również inne napoje: herbaty, czekolady, smoothies, soki, koktajle i alkohole, a także przekąski - słodkie i wytrawne. Polecamy zwłaszcza dużą bruschettę z pomidorami, mozarellą i świeżymi ziołami (10 zł), która swoim delikatnym smakiem przywodzi na myśl słoneczną Italię.

Cafe Fresco - wnętrze (źródło [1])
Kawy5 - 13 zł
Herbaty6 - 12 zł
Czekolady10 - 25 zł
Napoje5 - 12 zł
Koktajle owocowe, smoothies12 zł
Alkohole7 - 15 zł
Drinki10 - 20 zł
Tosty6 - 7 zł
Brushetta10 zł
Desery12 - 14 zł
Przekąski (ciastka, grissini itp.)od 1 zł

Ceny, jak widać, są raczej w normie. Na pewno są niższe niż we wspomnianych już sieciówkach.

Jeśli tak, jak my, jesteście fanami prawdziwej włoskiej kawy i poszukujecie na łódzkiej ziemi miejsca, gdzie można wypić napój zbliżony do oryginału z Italii, gwarantujemy że kawa podawana we Fresco Cafe na pewno Was nie rozczaruje.

Końcowa ocena

Podsumowując: nasza opinia na temat Fresco Cafe jest bardzo pozytywna. Sądzimy, że jest to po prostu miejsce, w którym warto się zatrzymać, bez względu na porę dnia. Zarówno na kawę jak i na pyszną włoską przekąskę. Przypomnijmy, że "fresco" po włosku znaczy świeży. Można więc powiedzieć, że nazwa kawiarni idealnie oddaje charakter tego miejsca, w którym można skosztować pysznej świeżo parzonej włoskiej kawy i innych przysmaków kojarzących się z Półwysepem Apenińskim.

W kategorii "kawiarnie" postanowiliśmy przyznać Fresco Cafe ocenę 8/10  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga - wszystkie komentarze są moderowane. Zastrzegamy sobie prawo do nieopublikowania komentarzy wulgarnych, obraźliwych, niemerytorycznych lub niezawierających konstruktywnej krytyki.